« Tagasi

Kohtla-Nõmmel selgitatakse Virumaa koolide parimad ohutuse asjatundjad.

30. maist kuni 02. juunini kogunevad Kohtla-Nõmmele kaevandusmuuseumi pargi territooriumile Virumaa kuuendate klasside õpilased koos juhendajatega, kus toimub koostööprojekti „Kaitse end ja aita teist" (KEAT) ohutusalane laager. Noored võtavad mõõtu ohutusalastes teadmistes ja -harjutustes. 

30-31.mail toimub Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumi pargis ohutusalane laager Lääne-Virumaa ja 01.-02-juunil Ida-Virumaa kuuendate klasside õpilastele. Laagritesse oodatakse sellel aastal Lääne-Virumaa koolidest 185 ning Ida-Virumaa koolidest 202 last.

Päästeameti Ida päästekeskuse ennetustöö büroo juhataja Maido Nõlvaku sõnul on ohutuslaagrid finišiks terve õppeaasta jooksul läbiviidud koolitustele, mis toimusid  maakondade koolides. Koolituse vältel  said noored teadmisi  tule- ja veeohutusest, esmaabist, sõltuvusainetest, liiklusest ja paljust muust. Kõiki neid teadmisi on nüüd võimalus laagris rakendada võistluste edukaks läbimiseks. Laagripäevade jooksul saavad lapsed end proovile panna nii praktilistes harjutustest kui ka teoreetilistes teadmistes. Esimesel päeval toimub nn karusellvõistlus, teisel päeval peavad lapsed kaardi järgi orienteeruma. Väga tähtis on ülesannete täitmisel meeskonnatöö oskus. Ühtsus, mõistlik rollide jaotus ning koostöö meeskonnas on praktliline oskus, mida klassis ei õpetata, kuid laagripäevade jooksul omandatav.

Peale erinevate võistluste mahutatakse laagriprogrammi teemakohased isetegevuslikud etteasted, osalevate organisatsioonide tehnika ja vahendite tutvustus ning meelelahutuslik tegevus.