Kodanikuportaalist (www.eesti.ee) saab iga loomaomanik nüüd ise oma kiibistatud looma registrisse kanda. Tuletame meelde, et registri kasutamine ja loomade lisamine on endiselt tasuta loomaomanikule läbi kodanikuportaali. LLR on turvaline ja Teid abistab administraator Laura. Registri aadress on www.llr.ee/register.

Loomaomanik saab igal hetkel kodanikuportaalist vaadata ka oma looma andmeid, muuta oma telefoni või e-posti, teavitada looma surmast.

Looma andmete ankeeti on võimalik saata ka kohe otse omaniku e-postile.

Aegunud marutaudivastastest vaktsineerimistest on võimalik koostada väljaprinditav aruanne erinevate andmetega.

 LLRiga liitunud omavalitsuste nimekirja leiate alati Avalehelt, seal väljatoodud linnade-valdade elanikel on kohustus registreerida oma loomad LLRis.

 

INFO 12.01.2017

Seoses riigiportaali eesti.ee uuenemisega ning x-tee 6-le üleminekuga, sulgeb riigiportaal kõik oma välised teenused, sh ka Lemmikloomaregister LLRi teenuse.
Loomaomanik saab endiselt oma looma ise registrisse lisada, lihtsalt nüüd tuleks seda teha otse LLRi portaalist www.llr.ee
Edaspidi tuleks pöörduda otse LLRi portaali, mitte enam riigiportaali !

LLRi portaalist saab omanik teha kõike sedasama, mida ta sai teha riigiportaalist!

LLRi portaalist saab omanik tutvuda oma registrisse kantud loomade andmetega, uuendada oma kontakte (telefon, e-post) ja looma asukoha aadressi, teavitada looma surmast ning registreerida ka ise oma kiibitud lemmiklooma registrisse. Portaali kasutamiseks on vajalik ID-kaart.

Teenus asub aadressil www.llr.ee/e-teenindus
Lisaks saab portaalist tutvuda ka varjupaikades kodu-ootavate loomadega, lisada ise kuulutusi kadunud/leitud lemmikute kohta ning otsida registrist kiibinumbri järgi lemmiklooma. Registri kasutamisel tekkivate korduma kippuvate küsimustega saab tutvuda siit www.llr.ee/KKK

LLRi register on endiselt suurim üle-eestiline lemmikloomade register, mis koondab endasse nii Tallinna ja paljude teiste suuremate kui ka väiksemate omavalitsuste lemmikloomade andmed.

KUIDAS KANDA OMA LOOM LLRi REGISTRISSE?

1. Mine aadressile www.llr.ee

2. Logi sisse oma ID-kaardiga „E-teenindusse" (selle leiad kas lehe ülevalt paremalt või Avalehelt)

3. (Kui Sinu nimel on juba mõni lemmikloom, kuvatakse Sinu andmed ning selle all Sinu lemmiklooma andmed)

4. Uue lemmiklooma registreerimiseks palun vajuta sinisele „Registreerin uue kiibitud looma" nupule

5. Avaneb kohustuslik looma kiibi numbri kontroll, kus kontrollitakse ega sellise kiibiga looma pole juba registrisse kantud.
Palun sisesta lahtrisse oma looma kiibi number (see on 15-kohaline numbrikombinatsioon) ning vajuta „Kontrollin kiibi numbrit registrist" nupule.

6. Kui kiibi numbrit registris pole, siis avaneb looma registreerimisvorm. Täida lahtrid ning „Salvesta" andmed.

7. Kui loom on registrisse kantud, näed ta andmeid ka „Loomade nimekirjas"

NB! Portaal on mõeldud ainult loomaomanikele enda lemmikloomade registreerimiseks.


 

INFO (23.11.2016):

Arendasime LLRi portaali www.llr.ee juurde loomaomanikele mõeldud „E-teeninduse" võimaluse!
Nüüd on omanikul võimalik otse www.llr.ee portaalist vaadata oma registreeritud loomade andmeid, uuendada oma kontakte/looma aadressi, teavitada looma surmast. Samuti saab omanik portaalist ka ise oma uue kiibiga looma ise registrisse kanda.
Portaali saab omanik sisselogida oma ID-kaardiga ning erinevalt riigiportaalist ei tekita segadust see, kas kasutajal on pop-up'id arvutist lubatud või mitte – registreerimisvorm avaneb kohe peale kiibinumbri kontrolli, ilma suunamiseta.  

Teenus on leitav lingilt www.llr.ee/e-teenindus (Korduma kippuvad küsimused siit www.llr.ee/KKK)

Samuti jääb endiselt toimima ka Riigiportaali teenus loomaomanikule – sealtkaudu saab ka endiselt samu asju teha (uusi loomi registreerida, registreeritud loomade andmeid vaadata ja osaliselt muuta). Riigiportaali teenuse otselink http://bit.ly/2fBS6KW

Loodame, et arendus teeb omanikule uue looma registreerimise veelgi lihtsamaks ja aitab veelgi kaasa andmete päevakajalisena hoidmisel

Lugupidamisega,
Spin TEK AS
Laura Tärn
www.llr.ee/e-teenindus
www.spin.ee
laura@spin.ee

 

 INFO (10.03.2015):

Lemmikloomaregister LLRil nüüd ka avalik portaal www.llr.ee (endine otsinguleht)

Uus portaal on eelkõige mõeldud loomaomanikule, kes leiab sealt abistavat infot, et mis registriga on tegemist ning kuidas loomi lisada, andmeid vaadata ning muuta. Loomade lisamine-andmete vaatamine toimub endiselt läbi riigiportaali, aga nüüd on loomaomanikul ehk selgem ülevaade, kuidas LLR on riigiportaaliga seotud.

Lehel on endiselt ka looma otsimise võimalus looma märgistusnumbri alusel.

Samuti saab lisada ka kuulutusi kadunud või leitud lemmikloomade kohta.

„Varjupaikade" osa kasutavatel varjupaikadel (Loomade Hoiupaik ning Pärnu, Viljandi, Valga, Võru ja Virumaa varjupaigad) on võimalik oma kodu ootavaid loomi ka portaalis reklaamida – hetkel otsustab iga varjupaik ise, kas ja millise looma andmeid nad avalikustada soovivad.

Igasugune tagasiside portaali kohta on teretulnud!

Loodetavasti annab portaal selgust loomaomanikule: saate edaspidi segaduses loomaomaniku ehk ka sinna suunata.

 

Tervitades,
Laura Tärn
Spin TEK AS
Tel. 60 62 730
www.llr.ee
www.spin.ee