Kohtla-Nõmme vald asub Ida-Virumaa põhjaosas Tallinn-Narva raudtee ääres. Oma pindalalt (4,7km2) on Kohtla-Nõmme vald üks väiksemaid omavalitsusi Eestis, samas rahvastiku tiheduse poolest (263 inimest km2 kohta) on Kohtla-Nõmme vald paljudest teistest omavalitsustest eespool.

Kohtla-Nõmme valla naaberomavalitsused on Kohtla ja Lüganuse vald ning Kohtla-Järve linn.

Kohtla-Nõmme vald piirneb Läänest ja Kagust Aidu karjääriga, Põhja- ja Lõuna poole jäävad metsad. Kuna Kohtla-Nõmmelt 5 km Põhja poole on muistse Alu linnuse asukoht, siis võib Kohtla-Nõmmet pidada ka vahetuks Alutaguseks.

Maakonnakeskusest Jõhvist paikneb Kohtla-Nõmme vald 18 km kaugusel, Kohtla-Järve linna keskusest 10 km kaugusel.

Kohtla-nõmme vallale on iseloomulikud rohelus jalooduslähedus. Üsna märkimisväärse osa valla territooriumist hõlmavad erinevad pargid ja haljasalad.

Kohtla-Nõmme vald on läbi aegade tihedalt olnud seotud põlevkivi kaevandamisega. Aastatel 1937-2001 tegutses siin Kohtla kaevandus. Nüüd asub samal territooriumil Eesti Kaevandusmuuseum  (endise nimega Kohtla Kaevanduspark-muuseum ), mis on valla suurimaks vaatamisväärsuseks.

Kohtla-Nõmme valla territooriumil on kokku 21,3 km teid ja tänavaid, millest 18,3 km. on valla tänavad ja 3 km riigile kuuluvad teed.

 

ASUKOHT KAARDIL